چهلچراغ (۱) بركت سفر...

بخدا قسم كه ، سزاوار رويشيم ........

دوستان عزيز همانطور كه ملاحظه ميكنيد استقبال فراواني از اين سفر شده ولي متاسفانه بعضي دوستان با يك سفر مجازي اشتباه گرفنتد قبل از اينكه سفرنامه رو شروع كنم ابتدا به همه دوستان خير مقدم ميگويم و خوش آمد ...اميدوارم بتونيم با هم همسفران خوبي باشيم ....و قبل از اينكه اين سفر رو شروع كنم بايد يه توضيحي هر چند كوتاه خدمتتون عرض كنم ....

امروز رسالتي سنگين بردوش ماست .ترسيمي دوباره از دين ـ و اين بار ترسيمي شفاف تر ـ تعريفي امروزين از دين ـ مبتني بر زمان ،آرمان ـ

خوب شدن و خوب ماندن آرزوي فطري ماست .اما تعريفي روشن و روان از اين آرزوي بلند ارائه نشده است و اين خود(خوب ماندن ) را دست نيافتني تر ميكند .از سويي ديگر خواهر عفيف و برادر غيرتمند ما نعمتي بزرگ به نام تنهايي دارد كه معمولا اين ديگرانند كه در تنهايي انيس آنها ميشوند . اين مجموعه مجالي است براي حضور در وادي مقدس شما ، بهانه ايست براي گفتگو و زمينه ايست كه قدم به قدم خودشناسي و خودسازي را ترسيم ميكند .اين كار پلي است از جنس عاطفه ، رابطه هاي قلبي با كليدهاي دين ـ خدا ، خود و آرمان .....
همانگونه كه خواهيد ديد آغاز همراهي ما با يك جمعه آغاز ميشود ( كه نشد..) روزي كه چشم به ظهور خورشيد آخرين دوخته ايم ، و پايان اولين روشنايي (چهلم ) روز سه شنبه است كه با نماز مخصوص امام زمان (عج ) براي آغازي ديگر جان ميگيريم .

هر روز متني فرا روي شماست كه ميخوانيد مي انديشيد ، و سوغات اين انديشه را مينويسيد .بركت اين همراهي دعاي خير شماست كه بدرقه راهمان ميگردد. و مجالي كه بينديشيد و به زماني كه براي مشورت اختصاص ميدهيد.

توكيستي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بگذار اين بار علي (ع ) ترسيمت كند . تو نامه گويايي هستي كه با

حرفهايت نهانت را آشكار ميكني . تو را به بيرون نيست ... آيا مي دانستي ؟

********************************
آغاز سفر

بركت حركت !!!!!!!!

مي گويند ( اميد بال آدمي است كه تنها با آن زندگي را طي مي كند) اميد ، رنگين كماني است كه پس از ابري شدن نگاهمان ، نقش مي بندد و سفره خود را تا درونمان پهن ميكند .بسياري بر اين باورند كه نا اميدي ظلم است در كلام قرآن نيز نا اميدي هم خانواده كفر به حساب آمده است . به چه بايد اميد بست ؟ و بدون آن چگونه ميتوان زيست ؟
بگذار در اين سفر شبانه چشمانت را تا ستاره ها كوچ دهم . ببين كه مانند خوشه هاي انگور از تاكستان شب آويخته اند. و بيابانگردي را به خاطر بياور كه براي يافتن شمال و جنوب مسيرش از ستاره ها التماس راه دارد . من و تو انسانيم و تنها موجودي كه اگر راه را بشناسد ، زيبنده عنوان اشرف مخلوقات است . اگر خوب ببينيم ، ما خود دنيايي بزرگيم . همه چيز در وجودمان مهياست . راستي ! به چه چيز اميد داشته باشيم ؟ و از راه نا اميدي از چه چيزي بگريزيم ؟ يادت باشد اين حرف ها ـ در ظاهر حركتمان را آرام ميكند ـ اما بدون شك به حركتمان بركت ميدهد . در مسير رشد نيز عجله توصيه نشده . سرعت مجاز در اين مسير ، تامل است !

شب هنگام به اميد هاي درونيت بيانديش . خوشا به حالت كه رد پاي انديشه ات را بر كاغذ مي نشاني !

دوستان جديد براي كسب اطلاعات بيشتر به مطالب روزهاي شنبه و يكشنبه مراجعه كنند.

عمه خانوم ..

/ 32 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعید

این الاقمار المنیره... این سبل الواضحه... سلام ... اگر دیر آمدم مجروح بودم .... اسیر قبض و بسط روح بودم... شاید اولین قدم برای سفر برای پرواز دادن فکر به سوی آن ستارههای تابان و به درون خود بایست ابتدا آزاد شویم و خالی..

سعید

ارزش درون خود را بدانیم و از آلودگی آن بپرهیزیم و بعد آنچه نا خواسته به محدوده ما وارد شده دور بریزیم، بخصوص در این عصری که همه افکار عریان خود نمایی میکنند. تا بعد....... التماس دعا

سعید

آماده سفر شدن کمی کار دارد که ممکن است منزلهای اول را به خود اختصاص دهد. اینکه نگذاریم هر گونه فکری بی اجازه به محدوده مقدس ذهن ما پا بگذارد.

yasesefideshab

safar bekheyr kashki iyn ghadr ghodrat dashtam ke ham safareton mishodam

hosein

baba damet garm be bazia 2 bar link dadi be ma ................yekisham

زينب

خدا اخر عاقبت اين سفر رو به خير كنه .... يعني سالم به مقصد ميرسيم ؟!

hoda

salam,mikhastam bedunam manam mitoonam ba shoma byam?va agar mishe ....

ali

سلام در سفري طولانيم كه التماس دعا دارم

قلي

سلام آبجي ما كه هم دوريم وهم دستمون كوتاه دعاكن خدا مارو آدم كنه