حکمت (شانزدهم)..

و درود خدا بر او ، فرمود : چون روايتی را شنيديد ؛ آن را بفهميد عمل کنيد ؛ نه بشنويد و نقل کنيد ؛ زيرا راويان علم فراوان ؛ و عمل کنندگان آن اندکند.

و درود خدا بر او ، فرمود : اين سخن که ما می گوييم ( ما همه از خداييم ) اقراری است به بندگی و اينکه می گوييم (بازگشت ما به سوی اوست ) اعترافی است به نابودی خويش . [ اشاره به آيه انالله و انا اليه راجعون]

و درود خدا بر او ، فرمود : بار خدايا تو مرا از خودم بهتر می شناسی ؛ و من خود را بيشتر از آنان ميشناسم؛ خدايا مرا از آنچه اينان ميپندارند ؛ نيکوتر قرار ده ؛ و آنچه را که نميدانند بيامرز.

و درود خدا بر او ، فرمود : روزگاری بر مردم خواهد آمد که محترم نشمارند جز سخن چين را؛ و خوششان نيايد جز از بدکاره هرزه ؛ و ناتوان نگردد جز عادل. در آن روزگار کمک به نيازمندان خسارت ؛ و پيوند با خويشاوندان منت گذاری ؛ و عبادت نوعی برتری طلبی بر مردم است ؛ در آن زمان حکومت با مشورت زنان ؛ و فرماندهی خردسالان ؛ و تدبير خواجگان اداره می گردد.

و درود خدا بر او ، فرمود : همانا خدا واجباتی را بر شما لازم شمرده ؛ آنها را تباه نکنيد ؛ و حدودی را برای شما معين فرموده ؛ اما از آنها تجاوز نکنيد ؛ و از چيزهايی نهی فرموده ؛ حرمت آنها را نگاه داريد ؛ و نسبت به چيزهايی سکوت فرمود نه از روی فراموشی ؛ پس خود را درباره آنها به رنج و زحمت دچار نسازيد.

********************************

و اما حرف خودم :

يأس مجنون

يأس مجنون آخر از پيچ و خم سودا گذشت

                                           با شکستی ساخت دل کز طرّه ليلا گذشت

هم در اول بايد از وهم دو عالم بگذری

                                           ورنه امروز تو خواهد دی شد و فردا گذشت

جوش اشکم در نظر موجی است کز دريا رسيد

                                          شعله آهم به دل برقی است کز صحرا گذشت   

چند چون گرداب بودن سر به جيب پيچ و تاب

                                           می توان چون موج دامن چيد و زين دريا گذشت

کاش همدوش غبار از خاک برمی خاستيم

                                               حيف عمرما که همچون سايه زير پا گذشت

بيدل دهلوی

    در آخر ميخوام  از وب لاگ عشاق الزهرا به خاطره قالب زيبا و لوگويی که در اينجا

         طراحی کردن تشکر کنم ..اميدوارم در تمام مراحل زندگيشان موفق باشند.

  

/ 77 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
airbus

سلام !!! ممنون که به من سرزده بودی !!!! خوشحالم کرديد !! ببخشيد که مزاحم شدم !! شاد باشيد ۱!رباسی که با سقوط خود عروج را باور کرد !!!!

من می خواستم زن بگيرم !

سلام دوست من . خوبی ؟ واقعا آدم لذت ميبره ميبينه جوونا هنوز اهل تفکر واعتقادات مذهبی پيدا ميشن . دمت گرم . حال کردم . آدم وقتی مياد اينجا لااقل يه چيزايی ياد ميگيره . هميشه موفق باشی . ضمنا از اينکه سری به اين حقير زدی ممنون . اگر هم دوست داشتی تبادل لينک کنيم

ferdows

سلام. خواستم نظر بدم اما ديدم قبلش انتقاداتی در مورد قالبتون بکنم : خيلی شلوغ شده! ببخشيد البته فضوليمو ولی خوب !‌اون خوش آمد گويی و اين متن متحرک نوار وضعيت اون ساعت فلش کار خاصی نمی کننن جز اعصاب خوردي!

sadegh

از عايشه نقل شده است که فاطمه(س) شش ماه پس از پيامبر زنده بود و در آن مدت علي هم در پناه فاطمه مي‌زيست و بيعت نکرد. اما وقتي فاطمه(س) رحلت کرد، علي(ع) پشتيبانش را از دست داد و مردم از او رويگردان شدند

فعلا محرمانه

برای من باعث تعجبه که ورود به یه همچین جایی ممنوع اعلام می شه ولی ورود به سایت های آنچنانی آزاده . امید وارم این کارو برای جذب مشتری نکرده باشی چون اصلا روانشناسانه نیست . یا الله

هرمس

سلام به عمه خانم عزيز...اولا تو وبلاگ دختران فاطی خانم، فعلا بايد من رو تحمل کنيد تا زهرا خانم عزيز فرصت نوشتن دوباره پيدا کنن...دوما خيلی دلت بخواد که من مطلب بنويسم...سوما من خيلی اوچيکتم!!!!...شاد باشی و قالب جديدت مبارک...فقط مونده شيرينيش که منتظريم....خوش باشی..يا حق.

fatima

به به!مبارکه!اما خودت کجايی عمه که آپ ديت کنی!

آرش

قيافش بهتر از قبل شده !